Haziran 2019 evde bakım maaşları ve engelli 2022 maaşları bayramdan önce ödenecek mi? Bildiğiniz üzere 2019 Ramazan bayramı 4 Haziran 2019 Salı günü başlayacak, 2022 maaşı alanlar ve evde bakım maaşı alanlar bayramdan önce maaş ödemesi yapılacak mı diye merak ediyor. Haziran 2019 evde bakım maaşları ve engelli 2022 maaşları bayramdan önce ödenecek mi detaylar haberimizde.

Haziran 2019 evde bakım maaşları ve 2022 engelli maaşları bayramdan önce yatacak mı? sorusu site okurlarımız tarafından çok sık olarak bizlere yöneltilmekte. Değerli okurlarımız bakım yardımlarının bayramdan önce ödenmesiyle ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Bir açıklama yapıldığı zaman bayram öncesi bir ödeme yapılacağı açıklanırsa bunun duyurusunu hemen yapacağız.

2022 MAAŞLARI ÖDEME GÜNLERİ

2022 Maaşları bildiğiniz gibi ödemelerde oluşabilecek yığılmaları önlemek amacıyla aşağıdaki tarihlere göre ödeme yapılmaktadır.

  • Doğum tarihinin son rakamı 0 – 5 olan kişilere her ayın 5 inci günü.
  • Doğum tarihinin son rakamı 1 – 6 olan kişilere her ayın 6 ıncı günü.
  • Doğum tarihinin son rakamı 2 – 7 olan kişilere her ayın 7 inci günü.
  • Doğum tarihinin son rakamı 3 – 8 olan kişilere her ayın 8 inci günü.
  • Doğum tarihinin son rakamı 4 – 9 olan kişilere her ayın 9 uncu günü.

HAZİRAN 2019 EVDE BAKIM MAAŞLARI NE ZAMAN YATACAK

Haziran 2019 evde bakım maaşları ne zaman yatmaya başlar? ” sorusuna geçmiş ay bakım maaşları yatma düzenine göre evde bakım maaşları ayın ikinci haftası itibari ile yatmaya başlıyor. Bu ay içinde bakım maaşlarının yine ayın ikinci haftası itibariyle yatacağını tahmin ediyoruz.

BAYRAM DA BAKIM YARDIMI ÖDEMESİ VE BAYRAM İKRAMİYESİ HAKKINDA.

Bakım yardımlarının bayram öncesi yatacağı ile ilgili bir açıklama yapılmadı. Hükümet bununla ilgili bir açıklama yaparsa size duyuracağız. Şimdilik Bayram öncesi Bakım Yardımları yatmayacak diyebiliriz, çünkü resmi bir açıklama yok.  Bayram ikramiyesi ise bildiğiniz gibi engelli 2022 maaşı alanlara ve bakım yardımı alanlara verilmiyor. Bayram ikramiyesinin engelli maaşı alanlara verilmesi için hükumetin yeni bir yasa düzenlemesi yapması lazım. Öyle bir çalışmada yok.