Kasım 2022 Evde Bakım Maaşı Yatan İllerin listesi,evde bakım maaşı ne zaman yatar, evde bakım maaşı ne zaman yatacak, evde bakım maaşı sorgulaması nasıl yapılır tüm detayları ile güncel yatan illerin olduğu liste ile yazımızın devamında.

Değerli tcnoile.com ziyaretçileri ve okurları 2022 Kasım ayı evde bakım maaşları hesaplara yattığında maaşların yattığı illerin listesine haberimizden erişebileceksiniz.

2022 Kasım ayı evde bakım maaşı yattı mı, Kasım 2022 evde bakım parası ne kadar, 2022 Kasım evde bakıcı paraları ve evde bakım hizmetleri tutarı hakkında güncel bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz

Evde bakım parası alıyorsanız ve ilinizde bakım paralarının yatıp yatmadığını öğrenmek istiyorsanız doğru yerdesiniz, güncel ve doğru bilgiler sitemizde. Evde bakım parası yatan iller listesi günlük ve gün içerisinde gelen bilgiler ile güncellenecek haberlerimiz ile önceki aylarda olduğu gibi yine burada olacak.

Her ay olduğu gibi bu ay da Evde Bakım Maaşı Yatan İller Kasım 2022 listesini en güncel ve en doğru bilgiler ile sizlerin de desteği ve yorumlarıyla tüm evde bakım maaşı alan okurlarımıza duyurmaya devam edeceğiz.

2022 Kasım ayında evde bakım maaşları hesaplara yatmaya başladığında yatan illerin listesi burada sitemizde olacak. Eğer sizin ilinizde bakım parası yardımları yatmışsa ve listemizde iliniz gözükmüyorsa yorum bölümüne ilinizin ismini yazarak bakım parası yatan ilinizi duyurabilirsiniz.

EVDE BAKIM MAAŞI NE KADAR OLDU?

2022 yılı ikinci altı ay için bakım yardımı alanlara ödenecek evde bakım maaşına yapılan zam oranı netleşti. Buna göre Ağustos ayı itibari ile hesaplara yatacak olan olan evde bakım maaşı 3336 TL olduç

DönemEvde bakım maaşı tutarı
2022 Ocak -Haziran 2354,45 TL
2022 Temmuz Aralık 3336,00 TL

EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLERİN LİSTESİ

Evde bakım yardımı paralarının hesaplara yatmasıyla birlikte aşağıdaki listeden bakım maaşlarının hangi illerimizde hesaplara yattığını takip edebilirsiniz.

1- Tokat2- Afyonkarahisar3- Ordu
4- Amasya5- Çanakkale6- Karaman
7- Kahramanmaraş 8- Edirne 9- İzmir 
10- Sakarya 11- Diyarbakır12- Osmaniye
13- Tekirdag14- Çankırı15- Bolu
16- Niğde 17- Kocaeli 18- İstanbul 
19- Konya 20- Eskişehir 21- Ankara 
22- Zonguldak 23- Manisa 24- Bursa 
25- Bilecik 26- Trabzon 27- Eskişehir 
28- Hakkari 29- Denizli 30- Şanlıurfa 
31- Antalya 32- Mersin 33- Kastamonu 
34- Siirt 35- Kırklareli 36- Rize 
37- Kars 38- Elazıg 39- Kırşehir 
40- Malatya 41- Giresun 42- Batman 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

SIKÇA SORULAN SORULAR

Evde Bakım Parası Almak İçin Şartlar Nelerdir?

  • Ağır engelli olduğu belirtilen sağlık kurulu raporu
  • Bakıma muhtaçlık kriterlerinin olması
  • Gelir kriterlerine uygun olması

Evde Bakım Parası Nasıl Alınır?

Evde bakım parası almak isteyen vatandaşlar yukarıda saymış olduğumuz 3 ana kriteri tespit ettirerek belgelemesi gerekmektedir. Daha sonra aşağıda bulunan evde bakım maaşı başvurusu yapmak için gerekli belgeler ile beraber Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın il müdürlüklerine müracaat etmeleri gerekmektedir.

Evde Bakım Parası Kimlere Verilmektedir?

Evde bakım parası / maaşı üveyler de dahil olmak üzere bakıma muhtaç engellinin; eşi, çocukları ile çocuklarının eşleri, ana ve babası ile bunların ana ve babası, torunları ile torunlarının eşleri, kardeşleri ile kardeşlerinin eşleri, kardeşlerinin çocukları ile kardeş çocuklarının eşleri, eşinin ana ve babası, eşinin kardeşleri, eşinin kardeşlerinin eşleri ile çocukları, amcaları ve amcalarının eşleri, amca çocukları ile bunların eşleri, halaları ile halalarının eşleri, hala çocukları ile bunların eşleri, dayıları ve dayılarının eşleri, dayı çocukları ile bunların eşleri, teyzeleri ve teyzelerinin eşleri, teyze çocukları ile bunların eşlerinin engellinin bakımını sağlaması durumunda verilmektedir.