E Devlet sistemine internet şubesi şifresi ile nasıl girilir?

E Devlet sistemine internet şubesi şifresi ile nasıl girilir? Devlet işlemlerinin online gerçekleştirildiği E-Devlet sistemine giriş için şifreler Ptt tarafından veriliyordu. Ptt iş yerine gitmeden ücretsiz şekilde e devlet şifresi almak istiyorsanız Denizbank, Garanti ve Yapı kredi müşterisi olmanız yeterli. Bu bankaların internet şubesi bilgileri ile kendi e devlet sisteminize girebileceksiniz.

E Devlet sistemine internet şubesi şifresi ile nasıl girilir?

www.turkiye.gov.tr üzerinden e devlet sistemi sayfası açılır.

Sağ üst köşede bulunan sisteme giriş butonu tıklanır.

Aşağıdaki giriş ekranı karşınıza gelir.
edevletgiris

Bu ekranda okla gösterilen alana girilir. Bankanızı seçerek bankanızın internet şubesi sayfasına yönlendirilirsiniz. Burada gerekli bilgileri girerek e devlet kapınıza girebilirsiniz.

Bu basamakları tamamlayan banka müşterileri giriş yapmış olarak e-Devlet Kapısı’na doğrudan yönlendirilir.

Ücretsiz e devlet şifresi nasıl alınır?

İnternet Bankacılığı aracılığı ile e-Devlet Kapısı’na giriş yapan kişi dilerse e-Devlet Kapısı profil alanından güvenli bir şekilde şifre oluşturabilir. Daha sonraki e-Devlet Kapısı girişlerinde bu şifreyi kullanabilir.

İnternet Bankacılığı Aracılığı İle e-Devlet Kapısına Girişte Bilgilerim Banka İle Paylaşılır mı?

Kullanıcıların e-Devlet Kapısı şifreleri ve kişisel özel bilgileri bankalar ile kesinlikle paylaşılmaz. Bankalar da müşterilerinin hesap bilgileri, şifreleri, müşteri numarası vb. bilgilerini e-Devlet Kapısı ile kesinlikle paylaşmamaktadır.

İnternet bankacılığı üzerinden e-Devlet Kapısına Girişi Engelleyebilir Miyim?

İnternet bankacılığı üzerinden e-Devlet Kapısına girişi güvenli bulmayan veya çeşitli sebeplerle internet bankacılığı üzerinden girişi kapatmak isteyen kullanıcılar e-Devlet Kapısı profil alanında bulunan “Erişim Kısıtlamaları”nı tıklayarak internet bankacılığı üzerinden erişimi kapatabilmektedir. Kullanıcı “Açık” seçeneğini işaretlemediği sürece internet bankacılığı aracılığı ile sisteme giriş yapamamaktadır.