Etiket arşivi: e devlet ile sosyal yardım bilgileri sorgulama

Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama

Sosyal Güvenlik Kurumu çalışan vatandaşlarımıza ve  çalışmayan tüm vatandaşlarımızın sağlık sigоrtasından yararlanabilmesi için uygulamalara devam ediyоr.

Vatandaşlarımızın gelir testi yaptırarak ödemesi gereken prim miktarları belirlenmekte olmakta ve belirli şartlar doğrultusunda Genel Sağlık Sigortasından yararlanmaları sağlanmaktadır.

Bu prim miktarları kişinin gelir testindeki gelir beyanına göre belirlenmekte olup eğer gelir düzeyi alt sınırda ise prim ödemesine gerek olmadan sağlık sigortası hakkından yararlanabilir.

Vatandaşlarımızın sosyal yardım alabilmeleri için başvuruda bulunması gereken yerler vardır.

Bu işlemler; e devlet sistemi üzerinden sosyal yardım bilgileri sorgulama işlemini yapması gerekir daha sonra en yakın Sosyal Yardımlaşma Kurumuna başvuruda bulunması gerekir.

Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama işlemini yapabilmeniz için aşağıda sizler için vermiş olduğumuz linke tıklayarak ve karşınıza çıkacak olan pencereye e devlet şifrenizi girerek öğrenebilirsiniz.

Halen bir e devlet şifreniz yok ise bulunduğunuz İl’deki size en yakın Ptt Müdürlüğüne başvuruda bulunarak ve kimliğinizi göstererek 2 TL karşılığında e devlet şifrenizi alabilirsiniz.

Aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak edevlet üzerinden sosyal yardım bilgilerinizi sorgulayabilirsiniz.

Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama için Tıklayın