Etiket arşivi: Gelir Testi Sonucu Sorgulama

GSS Gelir Testi Sonucu Sorgulama

GSS Gelir Testi Sonucu Sorgulama, Genel sağlık sigortası kapsamına alınan ve genel saglık sigortasından faydalanan bireyler için prim ödemeleri, kişilerin gelirlerine göre belirlenmektedir. Bu nedenle de kişilerin gelir testlerini yaptırması gerekmektedir. Eğer gelir testi yaptırılmazsa, kişi en yüksek ücretler üzerinden GSS Primlerini ödemek zorunda kalmaktadır. Bu nedenle SSK veya BAGKUR’lu değilseniniz GSS kapsamı içerisine dahil edildiğinizden en kısa süre içerisinde gelir testi yaptırmanız gerekmektedir.

GSS yani Gelir Testi Nedir?

Gelir testi yaptırabilmek için baglı olduğunuz ilçe  kaymakamlığına gitmeniz gerekmektedir. Buradaki ilgili personel tarafından yapılan test ile birlikte gelirinizi tespit edilecek ve GSS prim ödemeleriniz için geliriniz üzerinden düzenleme yapılacaktır. Bu sayede düşük geliri olan kişiler daha az prim ödeme imkanına sahip olabilmektedir. Yapılan gelir testinin sonuçları internet üzerinden öğrenebilirsiniz.

Gelir Testi Sonucu Sorgulama

GSS gelir testi sonucu sorgulama yapmak için e devlet sitesine  giriş yapmanız gerekmektedir. E devlet sitesine giriş yaptıktan sonra ulaşabileceğiniz hizmetler arasında yer alan GSS gelir testi sonucu sorgulama ile birlikte gelir testinizin nasıl sonuçlandırdığını görebilirsiniz.

GSS GELİR TESTİ SONUCU SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

Edevlet şifreniz ile yukarıda paylaştığımız bağlantıya tıklayarak edevlet sistemine giriş yapabilir ve gelir testi sonucunuzu öğrenebilirsiniz, Eğer edevlet şifreniz yok isesize en yakın PTT’ye uğrayarak edevlet şifrenizi alabilirsiniz…