Etiket arşivi: hangi kurumlar memur alımı yapıyor?

Memur Alımı Sorgulama nasıl yapılır ?

Memur Alımı Sorgulama nasıl yapılır ? Kamu kurum ve kuruluşlarına memur alımı takibi, hangi kurumlara kaç memur alınacağı, KPSS sonuçlarına göre nerelere memur alınacağı gibi sorgulamaları nasıl yapabileceğiniz, nasıl bilgi edinebileceğinizin detayları haberimizde…

Değerli tcnoile.com okurları, Hepinizin bildiği üzere Devletin çeşitli birimlerinde görev yapmak yani kamu da memur olmak için her sene ÖSYM tarafından yapılan çeşitli sınavlar olmakta.ÖSYM tarafından yapılan bu sınavlar KPSS yani Kamu Personeli Seçme Sınavıdır. KPSS sınavından alınan puanlara göre ve ilgili kuruluşun bazı özel şartlarına göre kurumlar personel alımı yapmaktadır.KPSS sınavına girdiyseniz ve iyi bir puan aldıysanız kamuda açılan memur alımlarını da takip etmeniz gerekmektedir ve size uygun bir ilan olduğunda hemen başvurmanız gerekmektedir.Sizlere bu sorgulamanın nasıl yapıldığını anlatmaya çalışacağız.

Memur alımı sorgulamasını yaparak güncel olan memur alımlarını takip edebilir ve istemiş olduğunuz devlet kademelerinde iş garantisi ile yeni işinize başlayabilirsiniz.Bu sorgulamayı yapabilmeniz için aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklamanız gerekmektedir.Bu bağlantı sizleri bir devlet sitesi olan T.C. Devlet Personel Başkanlığı sitesine yönlendirmektedir.

Bu bağlantıya tıklayarak güncel olan memur alım ilanlarını takip edebilir ve başvuruda bulunabilirsiniz.Bu sitede kamu personeli alım ilanları altında her kadro ayrı ilanlar yayınlanmaktadır.Bu ilanlarda eğitim durumunuza ve girmiş olduğunuz sınavlara göre başvuruda bulunabilirsiniz.Bunların dışında KPSS gibi şart aranmayan sözleşmeli ilanları da bu site bağlantı üzerinden inceleyebilirsiniz.

MEMUR ALIMI SORGULAMA için tıklayınız