Tc no ile K Belgesi Sorgulama nasıl yapılır ?

Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası TC no ile K belgesi sorgulama nasıl yapılır. K belgesi nedir, tc ile k belgesi durumunu sorgulama hakkında bilgiler ve detaylar tcnoile.com haberimizde. Değerli ziyaretçilerimiz bildiğiniz gibi TC no ile internetten bir çok onu hakkında bilgi edinilebilmekte İnternetten yapılabilen bu sorgulama türlerini incelemeye ve bu sorgulamaları rahat bir şekilde yapabilmeniz için bilgiler paylaşmaya devam ediyoruz.Bu haberimizde ise K belgesi nedir ve tc NO ile k belgesi sorgulama hakkında bilgiler paylaşacağız.

K Belgesi; Ulaştırma Bakanlığı’ nca düzenlenen 10 Temmuz 2003 tarih ve 4925 sayılı “Karayolu Taşıma Kanunu” yürürlüğe girmiş olup, 25 Şubat 2004 tarih ve 25384 sayılı Resmi Gazete’ de yayınlanan Karayolu Taşıma Yönetmeliği Değişiklikleri ve ilgili Uygulama Talimatı gereği karayolu taşıma faaliyetleri AB müktesebatına uygun olarak düzenlenmiştir. Bununla birlikte 4925 Sayılı Karayolu Taşıma Kanunu, taşıma düzenini ve güvenliği sağlamak, taşımacılık ile iştigal eden tüm kurum ve kuruluşların haklarını, sorumluluklarını belirlemek karayolları taşımacılığını diğer taşıma sistemleri ile birbirlerini tamamlayıcı olarak hizmet vermesini, denetimini ve mevcut imkanları daha yararlı şekilde kullanmasını sağlamak amacı ile getirilen düzenlemeler çerçevesinde gerekli olan belgedir. Bu belge Yetki Belgesi olarak adlandırılmaktadır.

TC numaranız ile K Belgesi sorgulama işlemlerinizi e devlet sistemi üzerinden yapabilirsiniz. Edevlet şifreniz yok ise bulunduğunuz semtte size en yakın PTT Müdürlüğüne giderek ve kimliğinizi göstererek 2 TL karşılığında edevlet şifrenizi alabilir ve  tüm sorgulama işlemlerinizi bu şifre ile gerçekleştirebilirsiniz.Tc ile K Belgesi sorgulama için aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklayınız.

TC İLE K BELGESİ SORGULAMA için tıklayınız