TÜRKCELL FATURA ÖDEME

Türkiye’deki en büyük 3 GSM operatöründen biri olan Turkcell, bu pazar içinde payını korumak için kullanıcılarına birçok kolaylık sağlamaktadır. Bu kolaylıklardan biri de fatura ödeme Turkcell seçeneklerinin geliştirilmesidir. Turkcell aboneleri elde ettikleri faturaları kolayca birçok farklı seçeneği kullanarak yapabilmektedirler.  Turkcell fatura ödeme işlemlerini nasıl gerçekleştireceği haberimizin devamında.  Fatura ödeme Turkcell, birçok farklı seçenekle yapılabilmektedir. Turkcell gelişen teknolojik yenilikleri yakından takip ederek kullanıcılarına daha iyi hizmet vermek için çalışmaktadır. Bu noktada bireylerin Turkcell borç ödeme işlemlerinin zaman alan sistemler yerine zamandan tasarruf edici sistemlere kaydırılması sağlanmış ve kişilere daha rahat hizmetin yolu açılmaya çalışılmıştır. Şimdi fatura ödeme Turkcell seçenekleri hakkında bilgi vereceğiz.

Fatura Ödeme Turkcell Nasıl Yapılır?

1. Online Olarak Fatura Ödeme Turkcell

 

Turkcell online fatura ödeme seçeneklerinden ilki olarak online olarak yani internet üzerinden fatura ödeme seçeneğini anlatacağız. Online olarak Turkcell online fatura ödeme seçeneğinin son yıllarda en çok kullanılan seçenek olduğu söylenebilir. Bu sistemin son yıllarda çok fazla ilgi görmesinin nedeni olarak insanların evlerinden ayrılmadan, herhangi bir sistem üzerinden, ki bu sistemler telefon, tablet ya da bilgisayar olabilir, internete bağlanabilir olması tek koşuldur. İnternete bağlanabildiğiniz herhangi bir seçenek kullanılarak Turkcell online fatura ödeme işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Turkcell online fatura ödeme işlemini gerçekleştirebilmeniz için, resmi web adresine girmeniz gerekmektedir. Bu siteye girdikten sonra sağ üst köşede yer alan giriş sekmesine tıklayarak gerekli bilgileri girip sisteme dahil olmanız gerekmektedir. Bu noktada ihtiyacınız olan bilgiler, telefon numaranız ve Turkcell şifreniz olacaktır. Eğer Turkcell şifrenizi bilmiyorsanız, telefonunuzu kullanarak kolayca elde edebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey, telefonunuzun mesaj bölümüne gelerek “SIFRE” yazarak 2222’ye göndermenizdir. Bunu yaptıktan sonra sistem size sisteme girebilmeniz için gerekli olan şifreyi yollayacaktır. Bu şifreyi kullanarak Turkcell sistemine dahil olabilir ve online olarak Turkcell faturalarınızı kredi kartınızı kullanarak kolayca ödeyebilirsiniz. Ancak hesabım sistemine dahil olabilmeniz için Turkcell şifrenizin olması şarttır.

2. Turkcell Müşteri Hizmetleri ile Fatura Ödeme

Fatura ödeme Turkcell seçeneklerinden biri de, telefonunuzu kullanarak Turkcell Müşteri Hizmetleri’ne erişim sağlayarak işlemlerinizi gerçekleştirebilmenizdir. 532 ya da 0532 532 0000 Turkcell Müşteri Hizmetlerine ulaşarak “faturamı ödemek istiyorum” seçeneğini kullanarak kredi kartınız ile ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

3. Diğer Seçenekleri Kullanarak Fatura Ödeme Turkcell


Fatura ödeme Turkcell işlemini en kolay şekilde online olarak Turkcell “Hesabım” seçeneklerinden gerçekleştirebileceğinizi söyledik. Bunun dışında ikinci seçenek olarak Turkcell Müşteri Hizmetleri’ne ulaşarak da fatura ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bunlar dışında fatura ödeme Turkcell seçenekleri de bulunmaktadır. Bunlardan ilki, bir Turkcell İletişim Merkezi’ne giderek Turkcell borç ödemenizi gerçekleştirmektir. Burada nakit ya da kredi kartınızı kullanarak ödemelerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bunların dışında, PTT şubelerine ve banka şubelerine giderek de Turkcell fatura ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bu işlemler için 1 TL işlem ücreti ödemek durumunda kalırsınız.

Otomatik ödeme talimatı vererek kredi kartı bilgilerinizi Turkcell ile paylaşabilir ve Turkcell faturalarınızın gününde ödenmesini sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde, eğer kredi kartı bilgilerinizi Turkcell ile paylaşıp, sisteme kredi kartı bilgilerinin kayıt edilmesini sağlarsanız, internete sahip olmadığınızda bile size gelen fatura ödeme mesajını cevaplayarak ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yine Müşteri Hizmetleri’nden de kredi kartı bilgilerinizi tuşlamaya gerek duymadan ödemelerinizi kayıt üzerinden kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Dahası, sadece *137#’yi tuşlayarak Turkcell borç ödeme işlemlerinizi direkt olarak kayıtlı kredi kartı bilgilerinizi kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.