AÖF internet başvurusu nasıl yapılır?

AÖF kayıt dönemi başladı. 2015-2016 yılı AÖF internet başvuru ve kayıt dönemi 31 Ağustos’ta başladı. AÖF internet başvurusu nasıl yapılır? Ne zaman bitiyor?

AÖF kayıt dönemi başladı. Anadolu Üniversitesi yaptığı duyuru ile 2015-2016 yılı için AÖF başvuru ve kayıt dönemi 31 Ağustos 2015′de başladığını ve 08 Eylül 2015 Salı günü saat 17.00’de sona ereceğini bildirdi. Ayrıca yapılan duyuruda AÖF kayıt işlemleri için internetten başvuru yapılması gerektiğini, aksi takdirde kayıt yaptıramayacaklarını belirtti. AÖF internet başvuru ve kayıt için internet başvuru linki aşağıdadır. AÖF kayıtı için gerekli belgeler ve yapılması gerekenler haberimizde yer almaktadır.

AÖF İNTERNET BAŞVURU VE KAYIT İÇİN TIKLA

AÖF BAŞVURU VE KAYIT DUYURUSU

Anadolu Üniversite resmi sitesinden yapılan duyuruda öğrencilere bazı uyarılarda bulunuldu. 08 Eylül 2015 tarihinden sonra internetten veya başka bir yöntemle başvuru yapılması mümkün olmayacağı için, elektrik kesintisi, teknik arızalar veya internet hattınızın kesik olması vb. nedenlerle başvuru yapamama durumunda kalmamanız için AÖF başvurunuzu son günleri beklemeden yapmanız gerektiğini ve internetten başvuru süresi kesinlikle uzatılmayacağı bildirildi. AÖF adaylarının, İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzu’nda açıklanan kayıt belgelerini hazırlayarak illerdeki AÖF bürolarına bizzat başvurarak kayıt yaptırabilirler.

İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzu ile Öğrenci Kılavuzuna http://www.anadolu.edu.tr/acikogretim “Kılavuzlar” bağlantısından ya da http://kayit.anadolu.edu.tr İnternet başvuru sitesinden ulaşılabilir.

AÖF İNTERNET BAŞVURU VE KAYIT KILAVUZU

AÖF Kayıt İşlemleri

AÖF kayıt işlemleri, 31 Ağustos 2015 Pazartesi günü başlayıp 08 Eylül 2015 Salı günü saat 17.00’de sona erecektir. 5 Eylül 2015 Cumartesi günü AÖF büroları kayıt işlemleri için açık olacak ve kayıt yapılacaktır. Adaylar, 31 Ağustos – 07 Eylül 2015 tarihleri arasında illerde bulunan Açıköğretim Fakültesi bürolarına bizzat başvurarak kayıtlarını gerçekleştireceklerdir.

AÖF başvuru ve kayıt işlemlerini, bu tarihler arasında mazeretleri nedeniyle yaptıramayanlar 08 Eylül 2015 tarihlerinde bizzat veya yakınları aracılığıyla kayıt yaptırabilirler. 08 Eylül 2015 tarihinden sonra mazeret beyan ederek kayıt yaptırmak isteyenlerin başvuruları kabul edilmeyecek ve kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır.

Kayıt belgeleri eksik ise kayıt yapılmaz ve belgeleri tamamlamak üzere ek süre verilmez. Kayıt süresi uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun kaydını yaptırmayan adaylar Fakülteye kayıt hakkını kaybederler ve herhangi bir hak iddia edemezler. Posta ile kayıt yapılmaz.

2) KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

1)Öğrenim Belgesi
2) Askerlik Durumu Beyanı (sadece erkek adaylar)
3) Fotoğraf
4) İnternet Başvuru Belgesi
5) Fotoğraflı-İmzalı Form
6) Öğrenci Bilgi Formu
7) Kayıt Bilgileri Sorgulama