E devlet emekli maaşı sorgulama

E devlet şifresi kullanarak emekli maaşı sorgulama ve öğrenme nasıl yapılır, e devlet üzerinden emekli maaşı sorgulama emekli maaşı ögrenme hakkında bilgiler.

Yüzbinlerce TC vatandaşı edevlet sitesi üzerinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile bir çok konu hakkında bilgi alabiliyorlar. Gelişen internet teknolojileri bir çok kişisel bilgimizi ilgili kurumlara gitmeden öğrenebilmemizi de saglıyor.

Bu konuda Türkiye’nin e portalı e devlet internet sitesi PTT lerden alacağımız şifremiz ile e devlet portalı sistemine girerek bir çok konuda bilgi edinmemizi saglıyor.

Bu haberimiz de ise e devlet şifresi ile e devlet portalına giriş yaparak emekli maaşı sorgulama hakkında bilgi vereceğiz.

Daha önceden PTT şubelerinden e devlet şifresi aldığını ve e devlet sitesinde şifreniz ile firiş yapmayı bildiğinizi varsayarak devam ediyorum.

Öncelikle e devlet şifremizi hazırlıyoruz ve aşağıda yer alan baglantılardan durumumuza uygun olana tıklayarak e devlet portalında oturum açıyoruz.

Normal sigortalı olarak emekli oldu iseniz 4A emeklilik sorgulama için buraya tıklayın

4b Emekli oldu iseniz sorgulamak için buraya tıklayın

4c Emekli oldu iseniz sorgulamak için buraya tıklayın

 

Yukarı da yer alan baglantılar ile edevlet sistemine giriş yaptıktan sonra,  emekli durumunuza uygun seçenek ile emekli maaşınızı sorgulayabilirsiniz…