E Okul Yönetim Bilgi Sistemi Nasıl Çalışır?

E okul yönetim bilgi sistemi sayesinde e okul için bilgi girişi yapılmaktadır. Böylece sistem üzerinden sorgulama yapılarak bilgi alınabilmektedir.

Öğrenci ve veliler tarafından yapılan sorgulama işlemleri sonucunda bilgi alınabilmesi için önceden e okul yönetim bilgi sistemi aracılığı ile sisteme gerekli bilgilerin yüklenmesi gerekmektedir. E okul yönetim bilgi sistemi için yetkili personel ve öğretmenler düzenli olarak bilgi girişi yapmaktadır. Bilgi girişi sayesinde sistem aktif kaldığı gibi istenilen bilgilere de erişim sağlanabilmektedir.

E okul yönetim bilgi sistemi için giriş yapmak isteyenlerin ana sayfada yer alan yönetici bölümünü kullanması gerekmektedir. İlgili bölüm üzerinden yapılacak girişler ile birlikte e okul yönetim bilgi sistemi açılacak ve yetili kişiler ekran üzerinden seçimler yaparak bilgi girişi yapılabilmektedir. Özellikle e okul yönetim bilgi sistemi için öğretmenlerin yapacağı girişler çok önemlidir.

Öğrencilerin derslerdeki başarı durumu, davranış notları, tek tek yazılı notlarının sisteme yüklenmesi öğretmenler tarafından yapılmaktadır. Bu bakımdan öğrenci ve velilerin ulaşmak istediği en önemli veriler öğretmenler tarafından girilmektedir. Herhangi bir aksama yapılmadan e okul yönetim bilgi sistemi üzerinden bilgi girişinin sağlanması gerekmektedir. Sistemin sürekli denetlenmesi nedeniyle herhangi bir sorun yaşamak istemeyen öğretmenlerin e okul yönetim bilgi sistemi üzerinden gerekli işlemlerini yapması gerekmektedir. Böylece sorunsuz bir şekilde hizmetlerden yararlanılacak ve kişiler bilgi alabilecektir.

Okul yönetim bilgi sistemi için giriş yapacak kişilere gerekli yetkiler sağlandıktan sonra üyelik bilgileri kişiler ile paylaşılmakta. Okul idarecileri tarafından yapılacak bu işlemler sayesinde sistemin kullanılması sağlanacaktır. Giriş yapacak öğretmenlerin bu nedeniyle ilk olarak üyelik bilgilerini öğrenmesi gerekmektedir.

İlk defa giriş yapıldıktan sonra sistem tarafından şifre değiştirme ekranı açılacaktır. Bu ekran üzerinden geçici şifre yerine kullanılacak yeni şifrenin belirlenmesi ve böylece şifre değişikliğinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu işlemlerin yapılmasının ardından ise sonraki girişlerde herhangi bir işlem yapılmadan direk sisteme giriş yapılarak, gerekli bilgi girişi sağlanabilecektir. Bu açıdan öğretmenlerin belirtilen adımları takip etmesi yeterli olacaktır.

“E Okul Yönetim Bilgi Sistemi Nasıl Çalışır?” üzerine bir yorum

Yorumlar kapalı.