Etiket arşivi: e devlet adres değişikliği

E Devlet Adres Değişikliği

E devlet adres değişikliği nasıl yapılır, evde adres değişikliği hakında bilgiler ve edevlet adres değişikliği nasıl, nereden yapılır ile ilgili bilgiler haberimiz de…

Merhaba tcnoile.com takipçileri sizlerin de bildiği gibi e devlet sistemi Ülkemizde yer alan kamu kurum ve kuruluş siteleri arasında hatta dünya da yer alan internet siteleri arasında en büyük sistemlerinden birisidir.

E devlet sistemine giriş konusunda şifre hatırlamama dışında giriş sorunu olduğunu hatırlamıyoruz.Böyle büyük bir sistemde vatandaşlarımız Ptt Müdürlüklerinden kimliğini ibraz ederek ve 2 TL gibi cüzi bir rakam ödeyerek almış oldukları e devlet şifreleri ile kendilerine ait tüm bilgileri hayat boyunca öğrenme fırsatı buluyor.

Bir adresten başka bir adrese taşınan kişilerin yapması gereken resmi zorunlulukları vardır.İlk yapmaları gereken işlem adres değişikliğidir. Adres değişikliği yaрılmaz ise tüm faturalar eski adresine gelir ve eski adresinizde kaybolacağı için büyük sorunları beraberinde getirir.Başka bir yere taşınan kişiler adres değişikliği bildirimlerini 20 gün içerisinde yapmak zorundadırlar.Aksi taktirde para cezası uygulanır.

Adres değişikliği bildirimi; Taşınan kişi son dönemde ödediği faturasını evi kira ise kira sözleşmesini alarak nüfus müdürlüklerine giderek orada bir kayıt oluşturur.Daha sonra Nüfus müdürlüklerinden aldığı belgeyi bağlı bulunduğu muhtarlığa teslim eder.Muhtarlığa belge teslimi mecburi değildir fakat seçim  gibi durumlarda kayıtların yenilenmesi açısından fayda sağlamaktadır.

Adres değişikliği aynı zaman da internet üzerinden e devlet sistemi üzerinden de yapılabilmektedir

.E devlet adresi değişikliği yapmak istiyorsanız aşağıda sizler için vermiş оlduğunuz bağlantıyı tıklamanız ve e devlet şifreniz ile giriş yaрmanız gerekmektedir.

E DEVLET ADRES DΕĞİŞİKLİĞİ BİLDİRİMİ için tıklayınız

E Devlet Adres Değişikliği e devlet şifremi kendim almak zorunda mıyım,e şifre emeklilik sorgulama postane,ssk hizmet dökümü sorgulama e devlet şifresi ile ilgili sitemizde yer alan diğer makalelerden faydalanabilir veya bize yorum ve iletişim maili ile sorularınızı iletebilirsiniz.