Etiket arşivi: internetten adli sicil belgesi alma

Adli Sicil Belgesi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Adli Sicil Belgesi Sorgulama Nasıl Yapılır? Adli sicil belgesi almak isteyen kişiler e devleti kullanabilir. Adli sicil belgesi sorgulama ile ilgili detaylar haberimizde.

Değerli okurlarımız bireyler adli yönden sicilini gösteren adli sicil belgesi, online olarak alınabilmektedir. E devlet üzerinden yapılan bu işlemlerde kişilerin bazı bilgileri girdikten sonra adli sicil belgesi alabilmesi mümkün olmaktadır. Bu açıdan kolay adımlar sonrasında isteyen herkes adli sicil belgesi alabilmekte.

 

E Devlet Üzerinden Adli Sicil Belgesi Sorgulamak İçin Tıklayınız

adlisicilsorgulama

 

Resimde de görüldüğü üzere kişilerin işlem yapacağı ekran oldukça basit bir formdan oluşmaktadır ve kişiler resimdeki işaretli alanları kendilerine göre doldurarak adli sicil belgesi alabilmektedir. Bireyler adli sicil belgesi alırken, belgenin verileceği yere göre form doldurması gerekmektedir. Form doldurulduktan sonra belge de bu bilgilere göre düzenlenecektir. Bu açıdan kişilerin sunulan hizmetten doğru bir şekilde yararlanabilmesi adına tüm işlemlerini doğru bir şekilde yapması gerekmektedir.

Adli sicil belgesi sorgulama işlemleri ücretsiz olmasına karşın kişilerin belge alabilmesi adına e devlet üyeliğine sahip olması gerekmektedir. E devlet üyeliği olmadığı durumlarda e devlet üzerinden adli sicil belgesi alınamaz. Bu nedenle üyeliği olmayan kişiler ilk olarak üyelik almalıdır. Üyelik almak için PTT’ye gidilebileceği gibi sisteme son eklenen üyelik sistemi de kullanılabilir. Bankaların online sistemleri için kullanılan üyelikler üzerinden e devlet giriş yapılabilmektedir. Bu açıdan kişiler için sunulan hizmetlere erişme noktasında da kolaylık sağlanmış durumdadır. Kişiler mevcut şartlara göre şilem yaparak kolay bir şekilde belge alabilmektedir. Sizler de belirtilen adımları takip ederek adli sicil belgesi ihtiyacınız kolay bir şekilde giderebilirsiniz.