Etiket arşivi: trafik cezası sorgulama işlemi

Trafik cezası öğrenme

Trafik cezası öğrenme işleminizi Emniyet Genel Müdürlüğü resmi internet sitesi üzerinden kolayca yapabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirerek ileride başınıza büyük sıkıntılar açabilecek borçlardan kurtulabilirsiniz. Aşağıdaki başlıklarda trafik cezası öğrenmenin ne gibi faydaları olduğu ve bunun nasıl yapıldığından bahsedeceğiz. Haberimiz içerisinde size aktaracagımız adımları takip ederek trafik cezanızı öğrenebilirsiniz.

Trafik Cezası Öğrenme İşlemi

Trafikte yaya ve sürücü güvenliğinin sağlanabilmesi için birtakım kurallar bulunmaktadır. Bu kurallar akışı daha güvenli sağlayabilmesi, trafikte oluşabilecek kaosun önüne geçebilmesi açısından önemlidir ve kesinlikle yasal yükümlülük gereğince uyulması gereken kurallardır. Gelişen modern teknolojinin trafikte de kendini göstermesiyle denetlemeler daha sıkı ve modern bir sistemde yapılır hale gelmiştir. Trafik cezalarının gerekli durumlarda araç sürücülerinin kayıtlı adreslerine posta ile gönderilmesi hizmetinde doğan sorunlardan dolayı Emniyet Genel Müdürlüğü dijital ortamda trafik cezası sorgulama hizmetini başlatmıştır. Bu sebeple trafik cezası sorgulama işlemi rutin olarak gerçekleştirilmediğinde trafik cezası alındığının farkında bile olunamayabilir.

Yeni yasa ile birlikte trafik cezalarının tebliğine gerek kalmadan ceza kişiye ödetilebilecektir. Bu yasadan dolayı tebliğ edilen cezadan haberim yoktu gibi bir gerekçede bulunulamayacağından dolayı cezalarınızı zamanında ödemenizi öneririz. Cezanın kesilme tarihinden itibaren 1 aylık süre zarfında bu cezayı ödeyecek olursak belli miktarlarda düşme olacağı için bu avantajdan faydalanabilirsiniz. Ayrıca, araç alım satımlarında aracın plakasına ait borcun olması durumunda araç satım işlemi de gerçekleşmeyeceği için sizlerin bu konuda bilinçli hareket etmesini ve belli dönemlerde internet üzerinden trafik cezası öğrenme işlemini gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz.

Trafik Cezası Öğrenme Nasıl Yapılır?

Trafik cezası sorgulama işlemi Emniyet Genel Müdürlüğü resmi internet sitesi üzerinden saniyeler içerisinde yapılabilmektedir. İlk olarak yazının sonunda size vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Karşınıza çıkacak olan EGM resmi internet sayfası üzerinde yer alan online hizmetler kategorisinden ‘Trafik Cezası ve Otopark Sorgulama’ butonuna tıklayınız.

trafikcezasiogrenme-egm1
trafik cezası sorgulama işlemi

Karşınıza aşağıda vermiş olduğumuz görsel gelecektir. Trafik cezası sorgulama işlemi için ‘İsim’, ‘Soyisim’, ‘T.C. kimlik numarası’ ve ‘Doğum yılı’ bilgilerinizi girip “Doğrula” butonuna tıklayınız.

trafikcezasiogrenme-egm2
trafik cezası sorgulama işlemi

Tüm bu uygulamalar sonucunda trafik cezanızın olup olmadığını veya trafik ceza/cezalarınızın ayrıntılı bilgisine ulaşıldığında trafik ceza öğrenme işleminizi gerçekleştirmiş oluyorsunuz.
Trafik Cezası Öğrenme İçin TIKLAYINIZ!