FİNDEKS KREDİ NOTU SORGULAMA

Findeks Kredi Notu Sorgulama, Findeks adı ile oluşturulan ve kullanıma sunulan kredi sisteminde her kişi için özel olarak kredi hesaplamaları yapılmaktadır. Yapılan bu hesaplamalarda kişilerin bankalar ile olan ilişkileri göz önünde bulundurulurken özellikle borç ödemeleri dikkate alınmaktadır. Borç ödemelerini aksatan veya gecikme yaparak icra durumuna düşen kişilerin kredi notu ciddi oranlarda düşerken aynı zamanda kredi risk oranı da artmaktadır. Bu tür durumda olan kişilerin kredi alabilmesi oldukça zordur. Ödemelerini düzenli bir şekilde yapan kişilerin kredi alması ise çok daha kolaydır. Kişilerin kredi notu konusunda bilgi alabilmesi adına online olarak da Findeks hizmetleri kullanıma sunulmuştur.

Findeks Resmi Sitesinden Kredi Notu Sorgulamak İçin Tıklayınız

Findeks üzerinden işlem yapmak isteyen kişilerin ilk olarak ücretli bir şekilde sunulan üyeliklerinden birisini seçmesi ve böyle sorgulama yapması gerekmektedir. Farklı üyelik paketlerinde ücretler de değişiklik göstermektedir.

Bu açıdan gereksinimler doğrultusunda üyelik tiplerinden birini seçerek öncelikli olarak üyelik oluşturulması gerekmektedir. Üyelik oluşturulduktan sonra ise sisteme giriş yapan kişiler istediği zaman güncel kredi durumunu görebilmektedir. Findeks kredi notu sorgulama işlemlerinde ek bir işlem yapılmasına gerek kalmadığı gibi sadece üyelik bilgileri ile sisteme erişim sallanması yeterli olmaktadır.

Findeks kredi notu sorgulama ile birlikte sadece kredi notu değil kişilerin risk durumu ve kredi notunun tarihi hakkında bilgi alınabilmektedir. Findeks kredi notu sorgulama yapan kişilerin ödemelerini de düzenli bir şekilde yapması gerekmektedir. Bu sayede notun düzenli olarak arttığı ve normal seviyelere geldi görülebilecektir.