KPSS Giriş Yeri Sorgulama

KPSS Giriş yeri sorgulama, Kamu Personeli Seçme sınavına girecek kişilerin sınav yerlerini öğrenmek için haberimizin detaylarında yer alan bilgilerden faydalanarak KPSS Sınav giriş yerlerini sorgulayabilirler.

KPSS Giriş Yeri Sorgulama


Kamu Personeli Seçme Sınavı her yıl yapılmakta olup birçok kişi tarafından da dikkatle takip edilmektedir. KPSS’ye girecek olan kişilerin yanlarında bulunması gereken bazı belgeler bulunmaktadır. Bu belgelerden birisi de KPSS Giriş Yerleri belgesidir. KPSS adayları bu belge ile birlikte sınava hangi sınav merkezinde, hangi binada, hangi salonda ve hangi sırada gireceklerini öğrenirler. Bu belgede aynı zamanda aday ait bir fotoğraf bulunmaktadır. Adaylar bu belgelerin dökümünü yazıcılar vasıtası ile alarak sınava hazır bir hale getirmelidir. Adaylar bu belgeleri ister renkli isterse siyah beyaz olarak çıkartabilmektedir. Belgenin ön ve arka yüzünde ÖSYM tarafından hazırlanmış bu belgelerin üzerinde herhangi bir resim, işaret ya da yazının bulunmaması gerekmektedir. Ayrıca adayların bu belgelerde yer alan okullara giderek sınava nerede gireceklerini görmeleri ve önceden buna kendini hazırlamaları önem arz etmektedir. Bu belge olmadan sınava girmeniz mümkün değildir. Ayrıca sınava girecek olan adayların yanlarında bu belge dışında yalnızca kimliklerini getirmeleri yeterli olacaktır. Bunun haricinde ÖSYM tarafından yasaklanmış olan araç ve gereçlerin getirilmesi ve tespit edilmesi halinde adaylar sınava alınmayacak ya da sınava alındıktan sonra sınavdan atılacaktır. Peki, KPSS adayları KPSS giriş yerlerini nasıl öğrenebilirler?

KPSS Giriş Yerlerini Nasıl Öğrenebilirim?

KPSS giriş yerlerini öğrenmek isteyen kişilerin öncelikle yazımızın sonunda yer alan linke tıklaması gerekmektedir. Bu linkte tıklayan adayların karşısına çeşitli sınavların olduğu bir pencere gelecektir. ÖSYM İşlem takvimi adı altında, sınav ve tercih adı, işlem tipi, sınav tarihi, işlem tarihi ve ilgili işlemin durumu hakkında bilgiler verilmiştir. Siz gireceğiniz sınava dair işleme tıklamalı ve karşınıza gelecek olan küçük pencereden “Sınav Giriş Bilgilerini Gör” bağlantısına tıklamalısınız. Böylece karşınıza Aday İşlemleri Sistemi giriş sayfası gelecektir. Bu noktada Türk vatandaşıysanız, T. C. kimlik numaranız ve yabancı uyruklu bir kişiyseniz de yabancı uyruklu numaranızı girip ardından da şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Daha sonra ise tek yapmanız gereken şey KPSS giriş yerleri belgenizi yazıcı yardımı ile çıkartmak olacaktır.

KPSS Giriş Yerleri İçin TIKLAYINIZ!