MHRS ile Hastane Randevu Alma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Hastane randevu alma işlemleri ücretsizdir. İşte hastane randevu alma işlemlerinin nasıl yapıldığınadair detaylar ve online MHRS üyelik işlemleri…

Merkezi Hekim Randevu Sistemine geçiş yapılmasının ardından online olarak oluşturulan portal üzerinden konuyla ilgili hizmetler de sunulmaya başlanmıştır. Bu açıdan kişiler tarafından yapılacak hastane randevu alma işlemleri için MHRS sistemine giriş yapılması yeterli olmaktadır.

Hastane randevu alma işlemlerinde kişilerin sisteme üye olması gerektiği için hastane randevu alma ilk defa yapılacaksa ilk olarak üyelik alınmalıdır. Üyelik alma işlemleri giriş ekranı sayfasından yapılabilmektedir. İlgili sayfada yer alan üyelik bölümü sayesinde kişiler kimlik bilgileri üzerinden üyelik alabilmektedir üyelik işlemleri tamamlandıktan sonra ise MHRS sistemine alınan üyelik bilgileri ile giriş yapılabilir.

MHRS sistemine giriş yapıldığında hastane randevu alma işlemlerinin yapılması için bir form açılacaktır. Hastane randevu alma için formun kullanılması yeterli olduğu gibi kişiler istediği gibi seçimler yaparak randevu alabilmektedir. Hasta hakları gereğince Türkiye’de kişiler istediği hekime tedavi olma özgürlüğüne sahiptir. Hastane randevu alma konusunda da bu gözetilmiş ve kişilerin yapacağı seçimler arasına doktor seçimi de eklenmiştir. Böylece hastane randevu alma adımlarında kişilerden doktor seçimi de istenmektedir.

Eğer özellikle bir doktora gidilmek istenmiyorsa, istenilen tarihte boş randevusu bulunan doktor seçilerek, uygun olan ilk tarihte tedavi olma şansı elde edilebilir. Bu noktada kişilerin hastane randevu alma işlemleri sırasında özellikle randevu günü ve saati konusunda iyi bir seçim yapması gerekmektedir.

Alınan bir randevuya gidilmemesi halinde herhangi bir sorun oluşmazken, yoğunluktan dolayı kişilerin tekrar tekrar randevu almasında sorun yaşanabilmekte ve uygun bir gün, saate randevu alınmayabilmektedir. Bu nedenle kişilerin ilk olarak randevu alma işlemlerinde kendisinin müsait olduğu saatleri belirlemesi ve buna göre doktorun boş olduğu gün ve saatler için randevu alması gerekmektedir. Bu şekilde yapılacak işlemler ile birlikte sistem çok daha doğru kullanılmış olacak ve kişiler de özel işleri nedeniyle tedavi olma noktasında kayıp yaşayacaktır. Bu tür işlemler ile birlikte kişiler sorunsuz bir şekilde randevu alabilmektedir.