HGS Kaçak Geçiş Sorgulama internetten nasıl yapıllır?

HGS gişelerinin kullanılması sırasında kaçak geçiş uyarısı aldıysanız, İnternetten HGS kaçak geçiş sorgulama yaparak bunu teyit edebilirsiniz.

HGS PTT müşteri hizmetleri üzerinden yapılacak HGS kaçak geçiş sorgulama işlemleri sayesinde kişiler sadece plaka bilgisi üzerinden herhangi bir kaçak geçişin olup olmadığını kontrol edebilmektedir. Bu açıdan online olarak yapılacak işlemler sayesinde hızlı geçiş konusunda kolay bir şekilde bilgi alınabilmektedir HGS kaçak geçiş sorgulama işlemlerinde kişilerin sorgulama alanına plaka bilgisini girmesi yeterli olacaktır. Plaka bilgisi üzerinden yapılacak araştırma ile birlikte herhangi bir kaçak geçiş olup olmadığı kontrol edilecek ve sonuç sorgulama yapan kişiler ile paylaşılacaktır.

HGS kaçak geçiş sorgulama ve Ceza İptali

Kişilerin yaptığı kaçak geçişler sonrasında alınan cezanın iptal edilmesi mümkündür. Bu konuda kişilerin bazı sorumlulukları bulunmaktadır ve zorunlu işlemlerin yapılması halinde ceza iptal edilmektedir. Ceza iptali için 15 günlük bir süre ön görülmüştür. Bu süre içerisinde yapılacak abonelik başvurusu ile abonelik alınırsa, alınan ceza da iptal edilmektedir. Fakat 15 günlük süre içerisinde abonelik alınmazsa kişilerin cezanın iptal edilmesi noktasında herhangi bir hakkı olmayacak ve cezanın ödenmesi kesinleşecektir.

Bu nedenle ceza iptal konusunda 15 günlük süreye dikkat edilmesi gerekmektedir. Ödemeler yapıldıktan sonra tekrar HGS kaçak geçiş sorgulama yapılarak, durum kontrolü sağlanabilir. HGS kaçak geçiş sorgulama işlemleri ücretsiz olduğu için herhangi bir bedel olmadan istenildiği kaza sorgulama yapılarak bilgi alınabilir. Bu bakımdan ilgili hizmetlerden yararlanılması hem kişilerin işlerini kolaylaştıracak hem de kolay bir şekilde bilgi alınmasını sağlayacaktır.

Ceza dışında abone ya da abone olma noktasında online olarak pek çok hizmetten yararlanılması ve bu doğrultuda bilgi alınması mümkündür. Kişilerin aboneliklerini kontrol edebileceği, bakiye miktarını öğrenebileceği ve geçişlerini detaylı rapor halinde alabileceği online sistemler sayesinde sadece HGS kaçak geçiş sorgulama konusunda değil, tüm hızlı geçiş sistemi için farklı işlemler yapılabilmektedir. bu bakımdan sizler de abone olduktan sonra işlemlerinizi yapmak için aynı portalı kullanmalısınız.