SGK 4A hizmet dökümü nasıl alınır? (Resimli anlatım kılavuzu)

SGK 4A Hizmet Dökümü nasıl alınır, e-devlet’e nasıl giriş yapılır; toplam iş günü nasıl öğrenilir işte resimli anlatım kılavuzu…

SGK ile ilgili işlemler için internete erişim yeterli. E-devlet sistemi sayesinde çalışanlar artık SGk hizmet döküm bilgisine interneten ulaşabiliyorlar. Böylece hem sigorta primlerinin ödenip ödenmediğini takip edebiliyor, ödenen sigorta miktarını ve çalıştıkları gün sayısını görebiliyorlar. Turkiye.gov.tr adresinde yer alan e-devlet’e giriş yapmak için bir e-devlet şifresine sahip olmanız gerekiyor. E-devlet şifresiniz yoksa size en yakın postaneden alabilir daha sonra turkiye.gov.tr adresinden e-devlet’e giriş yapabilirsiniz.

SGK SGK 4A hizmet dökümü almak için için Turkiye.gov.tr adresinin ana sayfasında sol üst köşedeki düğme ile önce sisteme giriş yapmalısınız.

e-devlet-giris-1

Açılan sayfada TC kimlik numaranızı ve e-devlet şifreniz ile sisteme giriş yapın.

e-devlet-giris-2

Sisteme giriş yaptıktan sonra 4A hizmet dökümü de dahil tüm e-devlet hizmetlerine sol taraftaki e-hizmetler kısmına tıklayarak erişebilirsiniz.

e-devlet-giris-3

E-hizmetlere girdiğinizde Sosyal Güvenlik Kurumu başlığı (sayfanın ortalarında) altındaki 4A Hizmet dökümü bağlantısı ile çalışma hayatınızda adınıza yatan tüm sigorta primlerini ve toplam çalışma gününüzü görebilirsiniz.

4ahizmetdokumu