Ziraat Bankası sınavla personel alımı

Ziraat Bankası sınavla personel alımı yapacak. Kamu bankası olması nedeniyle birçok bankacının iş hayali kurduğu Ziraat Bankası, 25 Nisan’da gerçekleştireceği sınavla Müfettiş Yardımcısı, Uzman Yardımcısı ve Avukat alımı yapacak. Türkiye’de binlerce insanın beklediği sınavla ilgili detaylar ve Ziraat Bankası’na nasıl iş başvurusu yapılacağı ise haberimizin detaylarında yer alıyor.

Sınav 25 Nisan’da yapılacak

Ziraat Bankası gerek gördüğü personel alımları için sınav şartı arıyor. Her yıl belli periyotlarda alım yapan banka, Türkiye genelinde toplu sınavlar gerçekleştiriyor. Verdiği ilanlar ile sınavlarını duyuran kurum, sınav öncesinde kaç personel alımı yapacağını kamuoyuyla paylaşıyor. Binlerce kişinin işe girmek için başvurduğu kurum, 25 Nisan 2015 cumartesi günü sınav gerçekleştiriyor.

Toplamda 150 personel işe alınacak

25 Nisan’da gerçekleştirilecek sınavın sonuçlarına göre Ziraat Bankası’nın Teftiş Kurulu’nda görevlendirilmek üzere 35 Müfettiş Yardımcısı, kurumun İstanbul’daki Genel Müdürlük Birimleri ile Kurumsal ve Girişimci Şubelerinde görevlendirilmek üzere 100 Uzman Yardımcısı, Hukuk Müşavirliği ve Kredi Risk Tasfiye Bölüm Başkanlığı’nda görevlendirilmek üzere 15 Avukat alımı yapılacak.

Mülakata girmeden önce dikkat!

Düzenlenen yazılı sınavdan başarıyla geçen adaylar, mülakat aşaması için Ziraat Bankası’na davet edilecek. Mülakatın başarıyla sonuçlanabilmesi için sınavdan geçen adayların daha önce mülakatlarda sorulan sorular hakkında bilgi edinmesi tavsiye ediliyor. İnternet üzerinde birçok forumda konuyla ilgili paylaşılan tecrübeler adaylara ışık tutuyor. Bu sorular adayların başarı şansını oldukça artırıyor.

İLAN METNİ VE ALINACAK PERSONELİN KADRO VE ŞARTLARI İÇİN TIKLAYINIZ