AÖF Çıkmış Sorular

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’ne yeni kayıt olan veya kaydını yenileten öğrenciler Güz ve Bahar dönemlerinde her dönem 1 tane ara sınav ve 1 tane dönem sonu sınavı olmak üzere yılda 4 (dört) sınava girmektedir. Açıköğretim sistemi bu sınavlara girmek için herhangi bir derse girme gibi bir zorunluluğu olmayan bir sistemdir-. Bu nedenle sınavlara girip, geçer not almak öğrencileri okudukları bölümden mezun etmeye yetecektir. AÖF çıkmış sorular ve AÖF çıkmış soruların cevapları bölümü sayesinde öğrencilerin sınavlara daha iyi bir şekilde hazırlanmaları mümkündür. Daha önceki zamanlarda sınav sonuçları için internet adreslerine girme zorunluluğu vardı. Ancak günümüzde elektronik posta yöntemiyle bu gibi işlemler oldukça kolay bir halde öğrenilebilmektedir. Açıköğretim fakültesi öğrencileri sınav sonuçlarını da artık internet üzerinden kolayca öğrenebilmektedir. Yeni uygulamada sınav sonuçları okulun uyguladığı bir sistem ile öğrencilerin e-posta adreslerine iletilmektedir.

AÖF Çıkmış Sorulara Nereden Ulaşılır?

Sınav sonuçları, önceki yıllardaki AÖF çıkmış sorular ve cevapları için yazımızın sonunda size vereceğimiz bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Bu sayfadaki “Oturum Açmak İçin Tıklayınız” seçeneğine tıklayınız. Eğer sisteme kayıtlı değilseniz sisteme giriş yapmanız mümkün değildir. Şifrenizi unuttuysanız “Şifremi Unuttum” seçeneğine veya “Tek Kullanımlık Kod ile oturum açmak istiyorum” seçeneğine tıklayıp, tek kullanımlık bir kod edinmeniz gerekmektedir. Kod edinmek için de “Kod edinme isteğinde bulunun” seçeneğine tıklayınız. Kod edinmeniz için açılacak olan sayfada bulunan ilgili yerlere bilgilerinizi yazdıktan sonra tek kullanımlık kodunuzu ekranda yazmış olduğunuz telefon numarasında kısa mesaj olarak görebilirsiniz.

Eğer açıköğretim sisteminde öğrenci kaydınız bulunuyorsa sizden istenen sisteme kayıtlı T.C. kimlik numarası veya E-Posta adresi bölümünü doldurduktan sonra sisteme kayıtlı olan şifrenizi yazıp “Oturum Aç” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra işleminizi ilgili alandan seçerek gerçekleştirebilirsiniz.

AÖF Çıkmış Sorulara Nereden Ulaşılır
AÖF Çıkmış Sorulara Nereden Ulaşılır

AÖF Çıkmış Sorular Giriş Sayfası İçin TIKLAYINIZ!