E-Okul Veli bilgilendirme sistemi

E-Okul Veli bilgilendirme sistemi, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen e-okul veli bilgilendirme sistemi, velisi olduğunuz öğrenci hakkında bilgi almayı basit hale getirmiş ve kullanım bakımından kolay şekilde tasarlanmıştır. Böylece öğrenci internet üzerinden kolay bir şekilde takip edilebilmektedir. E-Okul veli bilgilendirme sistemi yardımıyla ilgili öğrencinin hangi günde, hangi derste devamsızlık yaptığını öğrenebilir, haftalık ders programını görebilir, sınav ve projelerden almış olduğu notlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca yıl sonu not ortalamaları ve aldığı belgelerle ilgili ayrıntılı bilgilere de dahil olmak üzere birçok konuda ayrıntılı bilgilere erişebilirsiniz. Ve bu bilgiler öğrencinin okula başladığı günden itibaren işlenmeye başlanıp mezun olana dek bu sistem içerisinde muhafaza edilir. 8 yıldır aktif şekilde kullanılan bu sistem, sürekli güncellenerek ve yenilenerek velilerin güvenli, anlaşılabilir şekilde kullanmaları sağlanmaktadır.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine Giriş Nasıl Yapılır?

E-Okul veli bilgilendirme sisteminden yararlanmak için yapılması gerekenler; Milli Eğitim Bakanlığı sitesinden E-okul uygulamasına giriş yapınız. Daha sonra yönlendirildiğiniz ilgili sayfada üst kısımda yer alan veli bilgilendirme bölümünde yer alan ilgili alanları doldurunuz. Bu bölümde izlemeniz gereken adımlar ise sırası ile şu şekilde gerçekleşir;

eokulveli

Resimdeki verilen rakamların en üstteki gösterilen kutucuğa yazılması
Bilgi sahibi olmak istediğiniz öğrencinin 11 haneli TC kimlik numarasının ok işareti ile gösterilen yere yazılması
Yine aynı öğrencinin okul numarasının gösterilen yazılması
Bu bilgileri doğru şekilde tamamladığınız takdirde görünen tamam butonuna basarak sisteme giriş yapabilir ve öğrenci hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!