Kredi Notu Nedir?

Kredi notu kişilerin banka ödemeleri doğrultusunda oluşturulan bir derecedir ve kişilerin online olarak kredi notunu öğrenebilmesi mümkündür.

Bankalara kredi, kredi kartı, bireysel emeklilik gibi hizmetler için başvuru yapan kişilerin kredi notuna bakılmaktadır. Not sistemi Findeks adlı kurumun kurulması ile oluşturulmuştur. Bu tarihten itibaren kişilerin sicilleri tek bir merkezde toplanarak, kolay ulaşılabilir duruma gelmiştir. Kişiler de güncel not bilgisini öğrenmek için kredi notu sorgulama yapabilir. Sorgulama yapmak için Findeks resmi internet sitesine giriş yapılmalıdır. Siteye giriş yapıldıktan sonra ekranda yer alan üyelik bölümünden üyelik bilgileri ile sisteme erişim sağlanmalıdır.

Findeks Resmi Sitesine Giriş İçin Tıklayınız

Findeks üzerinden bilgi alınabilmesi ve belirtildiği gibi online olarak bilgi alınabilmesi için kişilerin üyelik alması gerekir. Findeks üzerinde yer alan ücretli üyelik türlerinden uygun olanlarının seçilmesi ile birlikte kişiler kolay bir şekilde sistemi kullanma şansını elde etmektedir. İlgili sistemde ticari üyelik seçeneği bulunmaktadır. Ticari üyelik alındığında kişilerin firmasının kredi notu hakkında bilgi alınabilmektedir.

Findeks sitesinde yer alan üyelik tiplerinden bireysel ya da ticari gibi seçenekler duruma göre seçildikten sonra ihtiyaca göre üyelik paketlerinden uygun olanı tercih edilmelidir. Her üyelik paketi farklı fiyatlandırıldığından dolayı seçime göre üyelik ücreti de ödenmelidir. Ödeme işlemleri tamamlandıktan sonra ise üyelik ile ilgili işlemler bitmektedir. Böylece kişiler istediği zaman giriş yaparak bilgi alabilir duruma gelmektedir.