SSK Gün sayısı sorgulaması

SSK gün sayısı sorgulaması yapmak. SSK, kişilerin çalıştıkları günlerin sigortaya işlenmesi ile birlikte kişilerin emekliliğini mümkün kılınmıştır. Bu imkan sayesinde kişiler çalıştıkları dönmeler üzerinden emekli olmaya hak kazandıktan sonra kurum tarafından emekliye ayrılmasına izin verilir ve böylece maaş bağlanmaktadır. Bağlanan maaş ile birlikte, kişiler çalışmadan devletten emekli maaşı alarak yaşamını devam ettirebilmektedir.

Emeklilik için ise kişilerin sigorta takibini yapması gerekmektedir. Sigorta takibi için SSK gün sayısı sorgulama gibi işlemlerin yapılması gerekmektedir. SSK gün sayısı sorgulama, tüm sigorta sahiplerinin yapabileceği bir işlem olarak SGK tarafından sunulan resmi bir uygulamadır.

SSK Gün Sayısı Sorgulama Nedir?

SSK gün sayısı sorgulama, kişilerin sigortaları üzerinde ne kadar gün ödemesi yapıldığını göstermektedir. Diğer bir anlamda ise kişilerin sigortası üzerinden kaç gün çalıştığını öğrenebilmesi için SSK gün sayısı sorgulama yapması yeterlidir. Fakat bu sorgulama için SSK gün sayısı sorgulama olarak özel bir hizmet sunulmadığı için kişilerin SSK hizmet dökümü alınması gerekmektedir. SSK hizmet dökümü için e devlet kapısını tercih edebilirsiniz.

SSK Hizmet Dökümü Alma

SSK hizmet dökümü alarak SSK gün sayısı sorgulamak isteyenlerin e devlet kapısı giriş yapması gerekmektedir. E devlet kapısı girişi yaptıktan sonra yapılacak olan işlem ise SGK hizmetleri arasında bulunan SSK hizmet dökümü almadır. SSK hizmet dökümü alarak SSK gün sorgulama yapabilirsiniz.

SSK GÜN SAYISI SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ