evde bakım maaşı yatan iller

Dul Maaşı Kaç TL, Dul Maaşı Ne Kadar?

Haberimizi okuyarak Dul maaşının kaç TL olduğu hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bildiğiniz gibi maaşlar her yıl enflasyon farkları ve memur ve işçi maaşlarına gelen zamlar nedeniyle tüm sosyal yardımların için ödenen yardım paraları da değişiyor. Peki 2018 yılı dul maaşı ne kadar haberimizin detaylarında.

Düzenli olarak ödemesi yapılan, sosyal yardımlardan biri de dul maaşı, dul olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının alma hakkına sahip oldukları bu maaşın ne kadar olduğu her yıl önemle beklenen haberlerden biridir. Bugün sizlere bu konu da dul maaşı ne kadar olduğu hakkında detaylı bir şekilde bilgi vereceğiz. Eğer dul maaşı alıyor iseniz sitemize her yıl düzenli olarak girerek yenilenen dul maaşları hakkında bilgi alabilirsiniz. Editörler maaş değiştiği anda sitemize ekleyecektir. Devlet tarafından belirlenen şartlar sağlanması durumunda dul kalan kadınlara verilen bu maaş oldukça değerli noktalara ulaştı. Dul kalan bir kadın bir bakanı olup olmadığı veya kalacağı bir yer olup olmadığına bakılmaksızın tüm dul kalan kadınlara dul maaşı verilmektedir.

2019 Dul Maaşı Ne Kadar?

Her yıl düzenli olarak değişen bu maaş, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da artış gösterdi. Kadınların hayatlarını devam ettirebilmesi için küçük dahi olsa katkı sağlayacak bu yardım Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı eli ile verilmeye devam etmektedir. Verilen bu yardım tutarı 2018 duş maaşı 500 TL yardım yapılmakta idi. 2019 dul maaşı 550 TL olarak ödemesi yapılacaktır.

  • 2019 yılı dul maaşı 550 TL
  • 2018 yılı dul maaşı 500 TL