Tc numarası ile Çocuk Parası Sorgulama

Tc numarası ile Çocuk Parası Sorgulama işlemi nasıl yapılır. tc ile çocuk parası sorgulama,tc ile çocuk yardımı sorgulama,çocuk başına devlet ne kadar para veriyor,çocuk yardımı başvurusu nereye yapılır. Değerli tcnoile.com okurları Hükümetin hemen seçim öncesi duyurdugu çocuk yardımı ile hak sahibi olup olmadığınızı nasıl öğrenebileceğinizi anlatacağız.

Değerli okurlarımız bildiğiniz gibi internet üzerinden bir çok sorguyu yapabilmek için edevlet şifresine ihtiyacınız var, Edevlet portalına giriş yapmadan bu bilgileri ögrenemesiniz ve edevlet portalına girebilmek için edevlet şifrenizin olması gerekmekte. E-devlet şifrenizi size en yakın PTT’ye giderek alabilirsiniz. Haberimizin bundan sonrası edevlet şifrenizin olduğu kabul edilerek anlatılacaktır.

Edevlet şifreniz ile aşağıda  belirttiğimiz linke tıklayarak e devlet sistemi üzerinden çocuk parası yardımı sorgulamasını yapabilrisiniz.

TC İLE ÇOCUK PARASI YARDIMI SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

ÇOCUK YARDIMI ALMAK İSTEYENLER

1. Çocuk için 300 TL 2.çocuk için 400 TL 3. çocuk için 600 TL verilecek. Bu parayı alabilmek için sigortalı olmaya gerek yok herkes yararlanabilecek (Kamu personeline verilen doğum yardımı verilmeyecektir. )

15 mayıs 2015 tarihinden sonra çocuk sahibi olanlar yararlanabilecek

Aile ve Sosyal politikalar il müdürlüklerine Sosyal hizmet merkezlerine ve yurt dışında olanlar için konsolosluklara başvurulabilecek

 

“Tc numarası ile Çocuk Parası Sorgulama” üzerine 5 yorum

  1. Kolay gelsin eşim sikortalı çalışandı Doğum yaptı Doğumdan önce önce 7aylık ilken rapor alması gerekiyormuş ama biz bilmiyorduk nasıl bil yol izlemeliyiz bize yardımcı olabilirmisiniz

  2. Ben sgortali valisiyorum esim ev hanimi cocuk parasi,yardim alabilirmiyim

    1. Doğum yardımı 15.05.2015 tarihinde ve sonrasında gerçekleşen doğumlar için verilir.

      Doğum yardımı 15.05.2015 tarihinde ve sonrasında gerçekleşen doğumlar için verilir.

Yorumlar kapalı.